Om u de beste gebruikservaring te kunnen bieden, gebruiken wij cookies. Voor meer inhoudelijke informatie en het onderscheid die wij hier in maken, verwijzen wij u door naar ons Cookie beleid

Accepteer cookies

Wintervissen wedstrijd 1

terug naar overzicht

Maandag, 21 oktober 2019

Het kan altijd slechter!

Zaterdag 19 oktober 2019,

He he eindelijk, de wintercompetitie is weer begonnen.
Ik had hier zoveel zin in en zeker nu we weer bij onze oude haven Waterlust mogen vissen. Met goede moed en zeer strijdbaar ben ik op tijd in de haven. Vorig seizoen 2e dus het kan beter, ik moet alleen die minukkel van een Nick achter me zien te houden. Daar we vorig seizoen vooral op snelheid moesten vissen is het nu iets anders. In deze haven is het vaak tussen kieren en gaten vissen en zal er een stuk techniek en tactiek bij komen, ha, dat is en één van mijn kwaliteiten! Met 12 man aan tafel, een goede bak koffie en vele weer een veel te grote mond☺ gaan we loten. Hier telt niet dat de nr1 ook nr1 zal worden en de nr 12 op de staart zit, nee hier zijn het de geraffineerde plekjes die het hem doen. Ikzelf pak nr 8, een prachtig nr normaal gesproken. Hier werdt in het verleden regelmatig de wedstrijd gewonnen en is ook een plek waar grote baarzen gevangen werden, ik gniffel in mijn vuistje. Rechts naast mij komt Rob K te zitten en ik hoor hem mopperen. Geen slecht plekkie kale! wordt mij toegeroepen. Ik begin met volle moed op te tuigen, mijn geheime recepten van voer, maden, casters, pieren en hennep worden zo samengevoegd zodat het één homogene substantie wordt die geen vis ongemoeid laat. Zo! 09.15 uur, BEGINNEN! roep ik. Iedereen gooit zijn voer, nou ja iets wat er op lijkt i.i.g. in het water en we zijn los. Al snel vang ik een mooie voorn en ik zie ook elders een visje naar boven komen. Rob K naast mij moet wel heel lang op zijn eerste vis(je) wachten en baalt opzichtig. Na toch wel een uurtje wordt het wel duidelijk dat het nog niet echt heel wild is en dat het vooral zoeken is naar de vis. Achter ons aan de straatkant zitten good old Jacques B en youngster Martijn H, Rob K en ik horen daar toch wel regelmatig een visje in het net vallen en recht tegenover ons waar Bassie (altijd blijven lachen) en Jos B (sorry dat ik er geen foto bij mag zetten i.v.m. de zwarte balk voor zijn ogen) zitten, die vangen toch regelmatig mooie voorns. Ik maak me nog totaal geen zorgen, mijn tijd komt nog wel. Als die grote vissen straks over mijn aas heen zwemmen zal dit werken als een feromoon waardoor ze in een vraatbui terecht komen en ik de ene na de andere joekel naar boven zal gaan trekken. Ik maak een schijnbeweging en roep al om 10.45 uur dat het pauze is, iedereen is van slag, HE DAT IS TOCH PAS OM 11.15 UUR! roepen ze. Hahaha jaaa zeg ik, geintje (oeps). Rob K zit nu met een groot (nog groter) rood hoofd naast me, zijn ergernis heeft nu de overmacht en ik voel dat ik hem nu geheel in mijn broekzak heb zitten. BOEM! een flinke aanbeet, mijn top staat krom ik voel een hele grote vis aan mijn lijn. Yes! Een mega baars, PATS! Er af! Das jammer zeg ik en blijf heel rustig, ik weet immers dat ze er zijn en er zullen er vast wel meer komen. Rob K trekt iet wat met zijn lippen omhoog er ik zie dat er een lichte smile op zijn mond is te waarnemen, jammer kale zegt hij. Nog geen 5 minuten later BOEM! op de verkeerde hengel. Rob K heeft nu mijn baars aan de lijn en haalt hem zeer onbeheerst en zeer zenuwachtig binnen. G@#$%*&@er denk ik, das mijn vis… PAUZE!. 11.15 uur, tijd voor een bakkie en wat eten. Al snel blijkt dat ik echt niet goed ga omdat er op de meeste plaatsen toch wel wat wordt gevangen. Rob en ik zitten op een plek die niet echt wil loskomen op dat lelijke monster na dan. Na wat te hebben genuttigd en een bakkie pleur gaan we om 11.45 uur weer van start. Ik begin nu maar gelijk met het knippen van pieren want er is immers een flinke baars gevangen. Als het al niet slecht genoeg was kon het dus nog slechter, ik vang het volgende uur niet één vis terwijl die broodkoker naast me af en toe een visje vangt. Yes! Ik van er eindelijk één en BOEM! naast me krijgt Rob K (de K staat ondertussen voor klerelijer) een mega beet. Ik hoop op een snoek of een snoekbaars want die tellen niet. O god nee! Meneer vangt na achteraf te hebben gewogen een winde van 2200 gram! Tel daar bij op een baars van 1200 gram en dan heb je de winnaar van de dag. Nou gefeliciteerd, zonder die 2 grote vissen zou hij 25 gram! op mij tekort zijn gekomen… Afijn, BOEM! ik krijg een flinke dreun op mijn hengel. Ik ga nu rustig te werk want ik voel een inhaalslag aankomen. NEEEEE! Een snoekbaars en die tellen niet. Gedesillusioneerd gooi ik het beest(je) terug en ik vang in het laatste half uurtje nog 2 visjes en het lood puilt ondertussen uit mijn schoenen. 13.45 uur, TIJD! Roep ik. Eindelijk de misère is voorbij, ik kan gaan wegen. Na iedereen te hebben gewogen blijkt mijn vrees de waarheid, één na laatste! Tja, das even een tegenslag, ik die bijna altijd in de top 3 vis! Ik zeg dan wel eens tegen die mannen die onderin bengelen, das niet best en dan zeggen ze , maak mij niet uit ik doe voor de gezelligheid mee. ONZIN! Je wil niet onderin eindigen das helemaal niet leuk of gezellig. Zegt er nog één het kan alleen maar beter worden kale. NEE, NEE het kan zelfs nog slechter ik zou zomaar laatste kunnen worden! Ik ben er depri van, ik ga in trainingskamp want dit mag me niet nog eens gebeuren. Op 2 november gaan we aan de tweede wedstrijd beginnen en ik zal mij proberen te motiveren tot op het bot. Wordt vervolgd…


Uwe wedstrijdlijer.